Ana sayfa Arguvan Malatya’nın her köyünde cep telefonu çekecek

Malatya’nın her köyünde cep telefonu çekecek

377
0
PAYLAŞ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya’da 100’e yakın köyde telefonla iletişimin mümkün olmadığını belirterek, ilgili köylerin kapsama alanı içerisine alınmasını istedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya’da 100’e yakın köyde telefonla iletişimin mümkün olmadığını belirterek, ilgili köylerin kapsama alanı içerisine alınmasını istedi. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ise 1.800 baz istasyonu kurma çalışmalarının devam ettiğini, Malatya’da ki köyler de dahil, nüfusu 1 ile 500 arasındaki her yerde telefonların çekeceğini kaydetti.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, cep telefonu çekmediği için bir tepeye çıkarak konuştuğu sırada yıldırım çarpması sonucu hayatını kaybeden Kuluncaklı Vural Aydın’ı örnek vererek , Malatya’da ki cep telefonu çekmeyen köylerin teker teker isimlerini yazdığı listeyi Bakan Yıldırım’a sundu ve Bakan’dan destek istedi.

MALATYA HEM ÖZELİN HEM HÜKÜMETİN KAPSAMA ALANI DIŞINDA

Ağbaba konuşmasında “ Sayın Bakan yaptıklarınızla övünüyorsunuz ama , Malatya’da hâlâ 100’e yakın köyde cep telefonuyla görüşülemiyor. Malatya hem özel şirketlerin kapsama alanı dışında hem de yatırımlar konusunda Hükûmetin kapsama alanı dışında. Geçtiğimiz günlerde Kuluncak’ın Çörmü Köyü’nde 30 yaşında bir genç, arkadaşıyla konuşmak için tepeye çıktığında, yıldırım çarpması sonucu öldü. 30 yaşında bir genç cep telefonuyla konuşmak isterken hayatını kaybetti.” Şeklinde konuştu.

LİSTEYİ BAKANA İLETTİ

Ağbaba, Bakan Yıldırım’a Malatya’da cep telefonu çekmeyen yerleşim yerlerinin listesini ileterek konuşmasına şu şekilde devam etti: “Bizim tespitlerimize göre, Arguvan’da 15, Akçadağ’da 4, Arapgir’de 7, Doğanşehir’de 4, Hekimhan’da 9, Kale’de 3,Kuluncak’ta 8,Pütürge’de 10, Yazıhan’da 8, Yeşilyurt’ta 9 yerleşim yerinde cep telefonuyla konuşmak mümkün değil.Bu köylerin biran önce kapsama alanına alınmasını talep ediyorum”

BAKAN YILDIRIM : MALATYA’NIN TÜM KÖYLERİNDE CEP TELEFONU ÇEKECEK

Ulaştırma , Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Veli Ağbaba’nın talebiyle ilgili yaptığı değerlendirmede , baz istasyonu kurma çalışmalarının devam ettiğini kaydederek, “1.800 noktaya şu anda baz istasyonu yapıyoruz.İstasyonlar bittikten sonra nüfusu , 1 ile 500 arasında olan her yerde telefon çekecek. Malatya’da ki çekmeyen köylerin listesini arkadaşlarımız inceledi.Listede yer alan köyleri de kapsayacak şekilde çalışmalar yapılıyor.Listedeki tüm köyler var” şeklinde konuştu.

MALATYA’DA CEP TELEFONU ÇEKMEYEN YERLEŞİM YERLERİ LİSTESİ

ARGUVAN

Göçeruşağı

Çobandere

Yoncalı

Çakmak

Gökağaç

Koyuncu

Konakbaşı

Koçak

Kızıluşağı

Ermişli

Çayırlı

Gümüşlü

Bozburun

Hakverdi

Tatkınık

AKÇADAĞ

Harunuşağı

Büyük köy

Ören Hisardere Mah

Çakıllıpınar

ARAPGİR

Taşdibek

Onar

Sinikli

Sugeçti

Sağıluşağı

Konducak

Alıçlı

DOĞANŞEHİR

Berge beldesinde.

Kadılı’nın bazı yerleri.

Polatdere

Eskiköy

HEKİMHAN

Kurşunlu

Yeşilkale

Akmağra

Taşoluk

Bahçedamı

Davulku

Basak

Başkavak

İğdir

KALE

Uzunhüseyin

Karahüseyin

Yukarıbent

KULUNCAK

Bıyıkboğazı

Başören

Konaktepe

Göğebakan

Çörmü

Bicir

Alvar

Çayköy

PÜTÜRGE

Bölünmez

Yamaç

Erdemler

Deredüzü

Köklükaya

Örencik

Esencik

Arınlı

Meşedibi

Karakaya

Kozluk

Tekederesi

Çamlıdere

Üçyaka

Yazlıca

Uzuntaş

YAZIHAN

Sadıklı

Epreme

Böğürtlen

Tahtalı

İriağaç

Çavuş

Erecek

Karaca

YEŞİLYURT

Atalar

Sağkonak

Öncü

Aşağıköy

Ortaköy

Kozluk

Kadınuşağı

Seyituşağı

Koçdere

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here