Ana sayfa Arguvan Atmalılar Arguvan’da toplanıyor

Atmalılar Arguvan’da toplanıyor

273
0
PAYLAŞ

Malatya ve 20 İl’deki Atmalıların görev aldığı ve Atmani Eğitim Kültür Çevre ve Yardımlaşma Vakfı verilen Vekfin kurucu Başkanı Kemal Düzova, Malatya Atmalılar Derneği Başkanı Mehmet Ali Başıböyük ile birlikte Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haydar Karaduman’ı ziyaret ettikten sonra bir basın toplantısı düzenledi.

Atmani Vakfının kuruluşu dolayısıyla 29 Eylül 2013 Pazar günü Arguvan Kömürlük Köyünde bulunan Atmalılar İlköğretim Okulu’nda saat 11.00’de toplantı düzenleyeceklerini açıklayan Vakıf Başkanı Kemal Düzova, 20 il’de yaşayan Atmalıları Arguvana davet ettiklerini belirterek “Atmani Eğitim Kültür Çevre ve Yardımlaşma Vakfı bölgemizi tanıtım amacıyla bir etkinlik düzenlenecektir. Bu çerçevede Ağrı, Van, Diyarbakır, Siirt, Şanlıurfa, Mardin, Kahramanmaraş, Gaziantep, Malatya ve ilçeleri ziyaret edilmiş vakfımıza katılımın artırılması ve temsilcilerin belirlenmesi amaçlanmıştır. Bunun yanı sıra il, ilçe ve köylerimizde halkımız yapılacak etkinliğe davet edildi. Vakfımızın Merkezi İstanbul’dur Atmalıların bulunduğu diğer illerimizde şube olarak temsilcilikler açılacak. 2010 yılında ülkemizdeki Atmalılar buluşmasını başlatan Malatya Atmalılar Derneği yaptığı çeşitli etkinlik ve girişimler sonucunda Atmalılar’ın ortak fikri olarak kurumsallaşma yolunu tercih etmişlerdir. Atmani Vakfı’nın kurulması amaçlanmıştır. Atmani Vakfı 3 Kasım 2012 tarihinde İstanbul’da yapılan toplantıda kurucu üyeler tarafından kuruluş çalışmaları başlatıldı” şeklinde konuştu.

20 İl’de yaşayan Atmalıları Arguvana Davet ettiklerini kaydeden Kemal Düzova, “Arguvan’daki Atmalılar İlköğretim okulu yapılışı ile tüm Atmalıların bir araya gelmesini sağladı. Bizi bir araya getiren okulun önünde bir kez daha bir araya geleceğiz. Değerli basınımızı da buraya davet ediyoruz” diye ifade etti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here