Ana sayfa Arguvan Arguvan Belediyesi’nden Tarihi Karar

Arguvan Belediyesi’nden Tarihi Karar

389
0
PAYLAŞ

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin, inançlara ve ibadete saygı kapsamında, cemevlerinin ibadethane olmasına yönelik aldığı kararı değerlendiren Arguvan Belediyesi, konuyu meclis gündemine taşıdı.

Arguvan’da bulunan cemevlerinin ibadethane olarak yönünde Arguvan Belediyesi’nin Şubat ayı meclis toplantısında Meclis üyeleri tarafından oy birliğiyle kabul edildi.

Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş’da yaptığı açıklamada “Göreve geldiğimizden bugüne kadar ilçemiz sınırları içinde ibadethanelerin bakım onarım çalışmalarını büyük bir özveri ile devam ettiriyorduk. Bu konuda Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun öncülüğünde başlatılan ve Genel Başkan Yardımcımız ve Malatya Milletvekilimiz Veli Ağbaba’nın hazırladığı proje çerçevesine bugün meclisimize sunulan önerge oy birliği ile kabul edilmiştir. Biz cemevlerimizin olanaklar ölçüsünde ihtiyaçlarını bugüne kadar hep karşılamaya çalıştık. Arguvan Merkez’de bulunan cemevimizde geniş kapsamlı bir çalışma başlatarak oraya bir kültür merkezi, halk kütüphanesi ve profesyonel ses sistemlerini kazandırdık. Önergeye imza atan tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here