Ana sayfa Yurttan Haberler Soma Maden Ocağında Facia: 201 Ölü!

Soma Maden Ocağında Facia: 201 Ölü!

300
0
PAYLAŞ

Manisa’nın Soma ilçesindeki özel bir şirkete ait kömür ocağından, dün saat 15.30’da trafo patlaması nedeniyle yangın çıktı. Bölgeye gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, saat 05.00’te yaptığı açıklamada hayatını kaybeden işçi sayısının 201’e yükseldiğini açıkladı.

Manisa’nın Soma ilçesindeki özel bir şirkete ait kömür ocağından, dün saat 15.30’da trafo patlaması nedeniyle yangın çıktı. Bölgeye gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, saat 05.00’te yaptığı açıklamada hayatını kaybeden işçi sayısının 201’e yükseldiğini açıkladı. Soma’da kömür ocağındaki patlamayla ilgili bilgi veren Taner Yıldız, “Kurtarma çalışmaları devam ediyor.” dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Soma’daki patlamayla ilgili yaptığı son açıklamada “Şuanda 4 tane ağır yaralımız var. En son geldiğimiz noktada vefat eden 72 madencimizin otopsisi tamamlandı. Burada bir iş bölümü yapıldı. Cenaze işlemlerinde kargaşaya yol açılmaması için çabalıyoruz. Kurtarma çalışmaları devam ediyor. Mahsur kalan işçilerle ilgili kesin bilgi yok. 460’dan fazla kurtarma ekibi çalışıyor” ifadelerine yer verdi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here