Ana sayfa Arguvan Malatya Günleri 2017 1 – 5 Kasım Günleri Düzenlenecek

Malatya Günleri 2017 1 – 5 Kasım Günleri Düzenlenecek

564
0
PAYLAŞ

İstanbul “Malatya Günleri 2017 ” 1 Kasım Perşembe – 5 Kasım Pazar tarihleri arasında Yenikapı Miting Alanında gerçekleştirilecektir.

MADEF Malatya Dernekler Federasyonu , Malatya Valiliği ,  Malatya  Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla düzenlenmekte olan “Malatya Günleri 2017 ”, 1 Kasım Çarşamba ile  5  Kasım Pazar  tarihleri arasında İstanbul Sahil Etkinlik Alanında  gerçekleştirilecektir.
Malatya’nın sahip olduğu doğal, tarihi ve kültürel turizm potansiyelini ulusal alanda tanıtmak; zengin ve sağlıklı mutfak kültürü ve damak tadını ülke geneline duyurmak; yöresel değerleri ve ürünlerini sergilemek; Malatyalı iş adamlarının sahip olduğu önemli marka ve ticari ürünleri ülke genelinde tanıtmak ve Malatya’yı il sınırları dışına taşırarak anlatmak ve aktarmaktır için düzenlenen “Malatya Günleri 2017 ” İstanbul Yenikapı Sahil Etkinlik Alanında 1 – 5 Kasım Günleri , 10.00-21.00 saatleri arasında “ücretsiz” olarak gezilebilecek.
Etkinle ilgili Arguvan Belediyesi de yaptığı duyuruda bütün hemşehrilerimizi Arguvan belediyesinin standına davet etti. Arguvan Belediyesi web sitesinden yapılan duyuruda şu bilgilerie yer verildi;
MADEF Malatya Dernekler Federasyonu, Malatya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen İstanbul Malatya Günleri 1 Kasım Çarşamba günü İstanbul Yenikapı Sahil Etkinlik Alanında kapılarını açıyor.

Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, İstanbul’da yapılacak olan “Malatya Tanıtım Günleri” programında ilçe için bir stant açacaklarını bildirdi.

Başkan Kızıldaş, yaptığı açıklamada, 1-5 Kasım tarihleri arasında İstanbul Yenikapı Sahil Etkinlik alanında düzenlenecek Malatya Tanıtım Günlerine Arguvan’ın da katılacağını ifade etti.

Açılacak stantta, Arguvan’ın ekonomik, sosyal ve kültürel değerlerinin tanıtılacağını belirten Kızıldaş, “Arguvan’ı İstanbul’da en iyi şekilde tanıtacağız. 4 gün sürecek program için hazırlıklar yaptık. Arguvan tanıtım standı açılma hazırlık çalışmaları, Belediyemiz ve Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfı, Arguvan Dernekleri tarafından elbirliği ile hazırlandı” dedi.

Kızıldaş, Tanıtım Günlerinde Arguvan Türküleri gecesi düzenleyeceklerini, yerel sanatçıların Arguvan türkülerini seslendireceğini dile getirirken, İstanbul’da yaşayan Arguvanlı ve Malatyalı hemşerilerimizi İstanbul Malatya Günlerinde açılacak olan Arguvan Standına davet etti.

1– 5 Kasım tarihleri arasında İstanbul Yenikapı Miting Alanında gerçekleştirilecek olan İstanbul Malatya Günleri açılışı ise 2 Kasım perşembe günü saat 15.00’da yapılacak.

Standımızda bağlama ve türküleriyle eşlik edecek sanatçılarımız;

Abdullah Demir
Aysu Altunbaş
Ebru Yaman
Hakan Çakmak
İrfan Yılmaz
Kemal Yılmaz
Mehtap Sezmiş

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here