Ana sayfa Malatya Bunun Vebali Kimin?!

Bunun Vebali Kimin?!

268
0
PAYLAŞ

Malatya’nın şehir merkezindeki ender yeşil alanlarından olan Vilayet Parkı’ndaki ağaçların, yaklaşık yarısının susuzluktan kurumaya başladığı tahmin ediliyor.

Malatya Orman İşletme Müdürlüğü’nden gelen görevliler tarafından parkta incelemeler yapıldı. Salı günü saat 16.30 gibi yapılan çalışmalarda kuruyan ağaçlar tek tek fotoğraflandı. İncelemeler sonrasında parktaki ağaçların yaklaşık yarısının kuruduğunun belirlendiği tahmin edilirken, raporun yakın bir zamanda Malatya Valiliği’ne sunulacağı öğrenildi.

Tehlike Yakında!..

Kuruyan ağaçların çevre faktörlerinin de etkisi ile yıkılma riski bulunuyor. Parktaki çalışmalar sonrasında vatandaşların oturacakları alanların kaldırılmasına rağmen, bir çok kişi parkın içindeki yol taşlarının üzerine oturarak vakit geçiriyor. Vatandaşların kendilerine çok yakın olan tehlikenin farkında olmadan oturmaları, akıllara kısa bir süre önce İstanbul Kağıthane’de yaşanan ağaç yıkılması olayını getirdi. Nisan ayında, kökü çürüyen bir ağaç piknikçilerin üzerine devrilmiş ve 16 yaşındaki lise öğrencisi Sevde Kösüre, hayatını kaybetmişti.

Fotoğraf :  Malatya Orman İşletme Müdürlüğü’nden gelen görevliler parkta inceleme yaparken

Kaynak : Yeni Malatya Gazetesi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here